strona główna

  o przedszkolu

  nasze grupy

  oferta edukacyjna

  personel

  z życia przedszkola

  RODO
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 >> zobacz   CERTYFIKAT

Przedszkole posiada Certyfikat Jakości 

Partnerskie Przedszkole     

                                                   

Przedszkole prowadzi w szczególności działania mające na celu mające na celu inspirowanie działań twórczych wychowanków stymulowanych plastyką, muzyką i żywym słowem. Natomiast w zakresie swoich oddziaływań wychowawczych ma na celu utworzenie partnerskich kontaktów wśród wszystkich wychowanków prowadzących do rozwijania empatii tolerancji wzajemnej pomocy i efektywnego współdziałania z innymi. W ramach współpracy z rodzicami kultywujemy tradycje rodzinne pogłębiające więzi przedszkola z domem rodzinnym dziecka. Umożliwiamy rodzicom współudział i współorganizację zajęć zabaw i uroczystości przedszkolnych. Przedszkole jest organizatorem Międzyprzedszkolnych Przeglądów Teatralnych i Międzyprzedszkolnych Przeglądów Kolęd i Pastorałek. Wychowankowie naszego przedszkola uczestniczą w wielu konkursach i przeglądach zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Nasze przedszkole posiada także:

  • Certyfikat „ Kubusiowi Przyjaciele Natury” X edycja 2017 /2018 – promowanie kształtowanie postaw prozdrowotnych

  • Certyfikat Placówki Promującej Czytelnictwo „Wielka Liga Czytelników”

  • Certyfikat „W krainie Orła białego – Polska- moja ojczyzna” 2017/2018 - za realizację programu edukacyjnego „W krainie Orła białego – Polska- moja ojczyzna” organizowanego przez czasopismo „Bliżej Przedszkola

  • Certyfikat „W krainie dobrych uczynków” 2017/2018 - za realizację programu edukacyjnego „ W krainie dobrych uczynków” organizowanego przez czasopismo „Bliżej Przedszkola

  • „Certyfikat Marzycielskiej Poczty” – za krzewienie wśród przedszkolaków idei bezinteresownej pomocy oraz wrażliwości na cierpienie innych.

  • Certyfikatu „W krainie tolerancji – każdy z nas jest inny” 2017/2018 - za realizację programu edukacyjnego „W krainie tolerancji – każdy z nas jest inny” organizowanego przez czasopismo „Bliżej Przedszkola”

  • Certyfikat „ Bezpieczny pies , Bezpieczne dziecko” – za udział w programie kształtującym postawy dotyczące potrzeb zwierząt i zasad opieki nad nimi.

·         Certyfikat potwierdzający udział w programie „Dodaj język polski do ulubionych”, który aktywnie wspiera dzieci z wadami wymowy, dba o językową poprawność oraz uczestniczy w projekcie logopedycznym,

·         Certyfikat „Bezpieczne przedszkole” za udział w programie „Zdrowy początek”- promującym świadomość bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu,

·         Certyfikat „Bezpieczne przedszkole”- za aktywne promowanie nawyków prozdrowotnych i świadomości ekologicznej, 

·         Certyfikat „Edukacja, promocja, profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”
Oferta dodatkowa placówki

Na terenie placówki prowadzone są 

·         zajęcia taneczne, 

·         muzyczno-rytmiczne,

·          języka  angielskiego 

·         gimnastyka korekcyjna,

·          ćwiczenia logopedyczne, 

·          opieka psychologiczna.

Praca pedagogiczna w naszym przedszkolu prowadzona jest na podstawie programu
W. Żaba- Żabińskiej „Nasze przedszkole”.
W naszym przedszkolu realizowane są równierz innowacje pedagogiczne:

Innowacja pedagogiczna – „Odkrywamy świat pisma, nauka czytania od 3-go roku życia metodą sylabową prof J. Cieszyńskiej – realizacja elementarnego etapu nauki czytania w edukacji przedszkolnej metodą sylabową prof. J. Cieszyńskiej”. Innowacja realizowan będzie od 1 września 2018 do 30 czerwca 2022 roku we wsystkich grupach przedszkolnych.


Innowacja pedagogiczna -„Learn english – it’s fun!” w grupie 3- latków od dnia 1.09.2018r. opracowana przez mgr Katarzynę Świerzy. Innowacja ma na celu uwrażliwienie dziecka na język angielski. Budowanie pozytywnego stosunku dziecka do języka angielskiego. Integrację grupy poprzez zabawy w języku angielskim. 

Innowacja pedagogiczna Ekologiczno – przyrodnicza „Akademia Małych Odkrywców Przyrody” w grupie 6 – latków opracowana przez mgr Katarzynę Sobolewską – Kwiecień.


Innowacja pedagogiczna „Liczące brzdące” w grupie 4 – latków opracowana przez mgr Justynę Gwiazdowską. Celem innowacji jest tworzenie możliwości do eksploracji świata w poszukiwaniu tak ważnych w matematyce logicznych powiązań przez zabawę, muzykę, ruch, wszelkie działania kreatywne oraz doświadczenia w oparciu o koncepcję Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej.


Przedszkole bierze udział w programie: 
"Śląska Sieć Szkół Propagujący Zdrowy styl życia" >>>

Lokalni partnerzy:

W trosce o wzbogacenie naszej oferty pedagogicznej oraz promocję naszej placówki od lat współdziałamy z naszymi lokalnymi partnerami. Wspólnie podejmowanie inicjatywy pomagają nam uatrakcyjnić codzienne sytuacje edukacyjne ale także poszerzać horyzont i zakres doświadczeń naszych podopiecznych.

Wśród długiej listy naszych partnerów na szczególne wyróżnienie zasługują:

·         Szkoła Podstawowa nr 34 im. M. Kopernika w Katowicach,

·         Szkoła podstawowa nr 35

·         Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2 w Katowicach

·         Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

·         The Uniwersity of York w Wielkiej Brytanii.

·         Zaprzyjaźnione przedszkola : Miejskie Przedszkole nr 17, Miejskie Przedszkole 
nr 99, Miejskie Przedszkole nr 94, Miejskie Przedszkole nr 40, 
Miejskie przedszkole nr 5.

·          Miejska Biblioteka Publiczna nr 5, Miejska Biblioteka Publiczna nr32, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy

·         Parafia Św .Łudwika przy klasztorze O. Franciszkanów 

·         Miejski Dom Kultury „Ligota” w Katowicach

·         Instytut Upowszechniania Muzyki „ Silesia w Katowicach

·         Ogólnopolska Fundacja ABC XXI wieku

·         Fundacja  zajmująca się dogoterapią „Ama Canem”

·         Międzynarodowe Towarzystwo Studentów medycyny IFMSA – Poland

·        Powiatowa stacja Sanitarno – epidemiologiczna w Katowicach - Program edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”

·          Instytutcja Upowszechniania Muzyki „ Silesia”– wspólne zorganizowanie dla dzieci cyklicznych spotkań na terenie placówki.

·         Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach

·         Wojewódzka Komenda Policji w Katowicach – udział w programie edukacyjno – profilaktycznym „ Mam przyjaciela policjanta"

·         Biuro Misyjne O. Franciszkanów w Parafii Św. Ludwika w Panewnikach

·         Współpraca ze Stowarzyszeniem na rzecz dzieci chorych na cukrzycę - „Pomagamy z uśmiechem” -zbiórka nakrętek po napojach na pompę insulinową dla 9-letniego dziecka

·         Koordynowanie na terenie przedszkola akcji na rzecz tworzenia bibliotek w szpitalach i hospicjach dla dzieci- „Zaczytani”.

 

do góry